Strony www

Jak zbudować profesjonalną stronę www firmy?

W dzisiejszych czasach istnienie firmy jest tożsame z obecnością marki w internecie. Posiadanie własnej strony www jest już koniecznością. Klienci często zaczynają od rozeznania na temat dostępnych usług oraz konkurencji, właśnie w sieci. Ważne jest, by pierwsze wrażenie po wejściu na naszą domenę było pozytywne. Zadbajmy o wartości estetyczne, jednak specyfikacja techniczna też nie jest bez znaczenia. Strona powinna być jak najbardziej zoptymalizowana, z naciskiem na funkcjonalność i interakcje z odwiedzającym.

Celem istnienia w świecie wirtualnym jest nie tylko przyciągnięcie nowych klientów, ale również spowodowanie, że będą oni do nas wracali i skorzystają z naszych usług.

Czym powinien charakteryzować się dobry sklep internetowy?

Obecnie najczęściej z internetu korzystamy mobilnie, dlatego najważniejsze jest, by mieć pewność, że będzie się on poprawnie wyświetlał na wszystkich urządzeniach, na których mamy możliwość dostępu do sieci. Następnie zwróćmy uwagę na przejrzystość – logiczne rozmieszczenie elementów wraz z nawigacją, ułatwiającą poruszanie się po stronie. Konsument, sięgając po informacje, musi mieć dostęp do pełnych danych firmy. Niezbędny jest opis specyfikacji wraz z danymi kontaktowymi. Nie możemy pozwolić sobie na pozostanie anonimowym, gdyż to nie wzbudzi zaufania potencjalnego nabywcy. Warto również skorzystać z opcji, jakie dają media społecznościowe i zintegrować wszystkie kanały, na których funkcjonujemy. Pomoże to zwiększyć zasięgi marki oraz ruch.

W momencie prowadzenia sklepu internetowego warto stworzyć możliwość logowania, co da nam wgląd do statystyk. Takie strony internetowe ceny mają zwykle widoczne w cenniku.

Zdecydować tylko należy czy jesteśmy w stanie tworzyć to wszystko samodzielnie czy skorzystamy z pomocy, jaką dają np. sklepy www w abonamencie.